Na luzie: liczby Gołowkina

golovkinTransmisja z walki Gołowkin vs Stevens przyciągnęła 1,4 mln widzów  – podała amerykańska telewizja HBO. Kazach staje się więc coraz mocniejszą kartą w talii jaką dysponują włodarze tej stacji.

1,4 mln osób zdecydowało się oglądać pojedynek Gołowkina ze Stevensem. To widownia o prawie 30 proc. większa niż podczas poprzedniej walki Kazacha (29 czerwca z Matthew Macklinem, której pisaliśmy tutaj).

Oznacza to, że Gołowkin vs. Stevens była trzecią najchętniej oglądaną galą organizowaną przez HBO. Pierwsze miejsce zajmuje pojedynek Cotto vs. Rodriguez (1,5 mln), a drugie Chavez Jr. vs. Vera (1,46 mln).

Te liczby wydają się zbawieniem dla HBO, która w ciągu ostatnich 12 miesięcy ponosiła same porażki (utracili na rzecz wielkiego rywala Showtime nie tylko Floyda Mayweathera, ale wszystkich bokserów związanych z Golden Boy Promotions). Rosnące wskaźniki Gołowkina to duży sukces, zwłaszcza, że na amerykańskim rynku bardzo trudno wypromować pięściarza z Europy Wschodniej (za co należy podziękować braciom Kliczko). HBO stawia na GGG ponieważ chce uczynić z niego twarz produktu pt. „HBO Boxing”. Już dziś można zaryzykować twierdzenie, że w 2014r. Kazach otrzyma szansę zmierzyć się z wielkim nazwiskiem.

 

Kolejny pojedynek Kazach stoczy 1 lutego w Monte Carlo, a przeciwnika poznamy niedługo.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s